Faydalı Bilgiler

Yağ Bezesinin Doğal Tedavi Yöntemleri

Ciltte meydana gelen beyaz yağ bezeleri çoğu zaman estetik olarak kişiyi rahatsız eden sorunlardır. Herhangi bir cerrahi işlem uygulamadan da bu yağ bezelerinden kurtulmak doğal yollarla mümkündür.

Göz çevresinde meydana gelen beyaz yumrular yağ bezesi olarak adlandırılır. Bu bezelerin oluşma nedeni genellikle saç üzerinde ve tırnak üzerinde ya da ciltte bulunan keratinin deri yüzeyine sıkışmasıdır. Yağ bezelerinden kurtulmak için önerilen doğal yöntemlerin başında pancar suyu gelir. Her gün bir bardak tüketilen pancar suyu ierisinde B, C ve A vitaminlerini barındırdığı için detoks etkisi yaratacaktır.

Yağ bezesinin olduğu bölgeye bir miktar bal sürmek ve yarım saat bekletmek de kullanılan yöntemler arasındadır. Çay ağacı da yağ bezesinin olduğu yere sürüldüğünde işe yarayacak uygulamalardan biri olarak tercih edilebilir.

Yağ bezesinin pek çok nedeni olabilir. Bunlar genetik yatkınlık, yüksek kolestrole sahip olmak, karaciğer problemleri, insülin direncinin düşük olması, sağlıksız beslenme alışkanlığı gibi nedenlerdir. Ayrıca ileri yaş ve obezite de yağ bezesine neden olan durumlar arasındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı