Güzellik ve Bakım

Vegan Güzellik Ürünleri Neden Tercih Ediliyor?

Güzellik dünyasının son zamanlardaki trendi ‘clean beauty’ olarak biliniyor. Yükselişe geçen ve yakın zamanda güzellik sektöründe daha fazla konuşulacak olan bu temiz güzellik akımı, hayvan dostu ve ekolojik olması nedeniyle de tercih ediliyor.

Veganlık akımının artmasıyla birlikte güzellik sektörüne de damgasını vuran clean beauty, özellikle Z jenerasyonunun ilgisini çekiyor. Vegan ve cruelty-free denilen yani daha temiz, hayvan dostu içeriklerin güzellik ürünlerinde kullanılması anlamına gelen terim ön plana çıkıyor. Bu içerikler aynı zamanda ekolojik olduğu için doğaya zarar vermeyecek yapıda üretiliyor.

Z jenerasyonu olarak tanımlanan yeni nesil, tüketim konusunda daha bilinçli ve seçici. Cilt bakımına ve görünüşüne önem veren bu jenerasyon sadece kendi sağlığı için değil, dünyanın ekolojik dengesi için de bilinçli alışveriş yapıyor. Bu nedenle Z nesli, hayvanların üzerinde test edilmemiş ve çevreye herhangi bir zararı olmayan ürünleri kullanıyor.

Vegan güzellik ürünlerinin içerisinde süt, bal gibi hayvansal içerikler yer almıyor. Yani içeriğin tümü hayvansal ürünler dışında üretiliyor. Cruelty-free yazısı ise, ürünün hayvan üzerinde test edilmediği anlamına geliyor. Bu güzellik ürünlerinin son zamanlarda daha fazla tercih edilmesi, üreticileri de bilinçlendiriyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı