Güzellik ve Bakım

Türkiye Saç Ekimi İşleminde Dünya Sıralamasında!

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı olan Profesör Doktor Sühan Ayhan, Türkiye’nin saç ekimi operasyonunda dünya sıralamasında olduğunu söyledi. Avrupa’da birinciliği bırakmayan Türkiye dünya sıralamasında ise üçüncü sırada yer alıyor.

Türkiye’ye Saç Ekimi İşlemi İçin Turist Yağıyor

Saç ekimi amacıyla çok sayıda turistin ülkemize geldiğini söyleyen Prof. Dr. Sühan Ayhan, özellikle Ortadoğu ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelen kişi sayısının fazla olduğunu belirtiyor. Türkiye’nin saç ekim operasyonu anlamında iyi bir pazarlama stratejisi uyguladığını dile getiren Ayhan, sağlık turizminin daha da gelişeceğine vurgu yaptı.

Türkiye’nin sadece hastane değil aynı zamanda otelcilik hizmetleri anlamında da pek çok ülkeden gelişmiş durumda olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ayhan, gelenlerin memnun ayrıldıklarını özellikle belirttiğini ifade etti.

Saç Ekiminde Doğal Görünüm Önem Kazanıyor

Saç ekimi işleminden sonra da saç dökülmesi devam edebileceği için, operasyon esnasında yaş faktörü önem kazanıyor. Saç dökülme hızının yavaşladığı yaş aralığında bu işlemin yapılması tavsiye edilirken kişilerin en dikkat ettiği nokta ise doğal görünüm kazanmak oluyor.

Saç ekimi sonrası elde edilmek istenen doğal görünüm kişiye uygulanan saç tasarımıyla ilgili olduğu için oldukça önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ön saç çizgisinden en tepedeki bölgeye kadar yavaş yavaş artan saç, ön saç çizgisinin doğru belirlenmesi gibi faktörler doğal saç görünümünde önemli rol oynuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı