Faydalı Bilgiler

Sülük Tedavisinin Faydaları

Sülük tedavisi,  eski çağlardan bugüne uygulanmaktadır. Sülüklerin birçok hastalığı tedavi etmesi ve vücudu iyileştirici etkilerin gözlenmesi bu tedavi yöntemini geleneksel tıp haline getirmiştir. Sülükler bilinenin aksine kan emdikleri için vücuda fayda sağlamazlar. Burada önemli olan kan emerken yaydıkları salgıdır. Sülükler vücutta kan emmeye başladıklarında salyalarındaki antibiyotikleri, pıhtılaşma önleyici maddeleri ve çeşitli mediatörleri bulundukları bölgeye salarlar. Bu da hastalıkların tedavisinde rol olan kilit noktadır.

Hangi hastalıklarda sülük tedavisi kullanılır?

Damar hastalıklarında, kardiyovasküler hastalıklarında, alopesi ve kellik tedavisinde,  artrit hastalığında, işitme problemlerinde, göz hastalıklarında, diş eti sorunlarında, zona tedavisinde ve diyabet tedavisinde sülük yöntemi kullanılmaktadır.

Sülük tedavisi hangi durumlarda uygulanmaz?

Sülüğün tedavi edici mucizevi bir etkisi olmasının yanı sıra kullanılmaması gereken durumları da mevcuttur. Kişide anemi hastalığı bulunuyorsa, kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa, gebelik mevcut ise ya da emzirme söz konusuysa sülük tedavisi uygulanmaz.

Sülük tedavisi İstanbul gibi kalabalık bir şehirde hastalıklardan uzaklaşmak ve vücudu daha dinç hale getirmek için oldukça tercih edilen bir tedavi türüdür. Ancak tabii ki uygulama uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Tıbbi sülük tedavisi ve detaylar hakkında bilgi almak istiyorsanız Dr. Turanşah Tümer ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları gerçekleştiren Dr. Turanşah Tümer ile vücudunuzdan ilaçların kötü etkilerini uzaklaştırabilirsiniz. Daha dinç ve stresten uzak bir yaşam için www.tibbihacamat.com/tibbi-suluk-tedavisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak
Genel Sağlık HaberleriSülük Tedavisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı