Erkek Sağlığı

Sperm Sayısını Arttıran Mucizevi Gıdalar

Düşük sperm sayısı, bebek sahibi olmak isteyen çiftleri etkilerken bu konuda yapılan tedaviler başlı başına yeterli olmayabilir. Çinko ve bazı vitaminlerin eksik alınmasıyla doğrudan bağlantılı olan sperm sayısı için erkekler bu sayıyı artıracak mucizevi gıdaları tüketmeye ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye özen göstermelidir.

Zengin çinko kaynaklarından biri olan midye, sperm üretimi için önerilen besinlerden biridir. Kabak çekirdeği ve ahtapot gibi gıdalar da zengin çinko kaynağı olduğundan doktorlar tarafından önerilmektedir. Semen sayısını iki kat arttıran siyah çikolata da önemli bir antioksidan olarak kabul edilir. Bu nedenle erkek kısırlığına karşı güçlü bir savunma geliştirmek için uzmanlar siyah çikolata tüketimini önermektedir.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen mucizevi besinlerden biri de sarımsaktır. Sperm hasarını önemli ölçüde önleyen sarımsak aynı zamanda sperm hareketliliğini de arttıracaktır. Bu nedenle uzmanlar günde 1-2 diş tüketilmesini önermektedir. Kuşkonmaz ise semen volümünü arttırdığı için dolaylı olarak sperm sayısını ve kalitesini arttıran besinlerden biridir. Omega 3 bakımından zengin olan ceviz de uzmanların önerdikleri arasındadır.

Libido arttırıcı olarak bilinen muz, sperm üretme kabiliyetini de önemli oranda arttırır. Aynı zamanda vitamin deposu ve sağlığa yararlıdır. Brokoli ve testestoron için ginseng de uzmanların tüketilmesini  önerdiği doğal besinler arasındadır.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı