Güzellik ve Bakım

Sonbahara Hazır Bir Cilt İçin İpuçları

Yaz boyunca güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cilde sonbahara geçiş sürecinde bakım yapmak oldukça önemli. Sonbaharın gelişiyle yardım çanları çalan cildin yeni mevsim şartlarına alıştırılması ve cilde özen gösterilmesi gerekiyor.

Güneşin etkisiyle dokusu bozulmaya yüz tutan cilde peeling yapmak ve nazikçe yenilemek alınabilecek önlemlerin başında geliyor. Renk eşitsizliklerini gidermek için yapılan peelingler cildi yenilemek için önemli bir rol üstleniyor. Doğal yollarla yapılan cilt maskeleri hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabileceği için mutlaka bu tarifleri öncesinde test etmek gerekiyor. Özellikle cilt hastalığına sahip olanların muhakkak uzmana danışarak cilt maskesi yapması gerekiyor.

 Cilt temizleyicinizi hafif kimyasallar içeren ürünlerden seçmek, cildin hafiflemesine neden olacaktır. Bu nedenle cildi yormayan ürünler tercih etmek önemlidir. Ağırlaşan ve çevresel etkenlerden dolayı kirlenen cildinizi yatıştırmak için detoks uygulamaları da yapabilirsiniz. Ayrıca yazın sıcakla beraber büyüyen gözeneklerinizi yok etmek için sıkılaştırıcı serumları da uygulayabilirsiniz.

Cilt temizliğine önem vermek ve gün sonunda cildinizi mutlaka makyaj ürünlerinden ayırmak sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşıyor. Hassas ciltlere uygun temizlik ürünlerinin seçilmesi ve cilt problemlerinde uzman desteği almak da cildinizi sonbahara hazırlayan öneriler içerisinde bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı