Güzellik ve Bakım

Somon DNA Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Cilt yapısında meydana gelen değişiklikler özellikle de zamana bağlı olarak ilerleyen yaşlarda gerçekleşir. Bu nedenle yıllar içerisinde cilt bakımına önem vermek ve yapısal değişikliklere karşı önlem almak daha genç gözüken bir cilde sahip olmanız için önemlidir.

Çevresel etkilerle beraber cildin eskiye nazaran daha kuru ve mat olması, kırışıklıkların artması yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Yeniden daha genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de somon DNA tedavisidir. Hyalüronik asitle beraber uygulanan yöntem ciltte oluşan deformasyonların büyük ölçüde önüne geçer.

Somon DNA tedavisi cilt katmanının orta tabakasına uygulanır. Kan damarları ve saç foliküllerinin bulunduğu katmanda fibrobast hücreler bulunur. Bu hücrelerin sayısının azalması cildin daha yaşlı gözükmesine neden olur. Herhangi bir anestezik durumun olmadığı bu işlemde işlem küçük enjeksiyon iğnelerle uygulanır.

Genelde 4 seans olacak şekilde uygulanan işlemde ilk seans cildin nem kazanması amacıyla uygulanır. Bu nedenle saf hyalüronik asit verilir. İki hafta sonra somon DNA işlemi uygulanarak kişinin daha canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olması sağlanır.

Somon DNA işlemi özellikle yüz çevresine uygulanan bir işlem olsa da dekolte ve boyun kısmına da uygulanabilir. Ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlarını görebileceğiniz işlem sonrası cilt daha gergin ve nemli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı