Cinsel Sağlık

Sinir Sistemine Gelen Hasar Cinsel Hayatı da Etkiliyor!

Sinir hasarının cinsel hayatı önemli ölçüde etkilediğini söyleyen uzmanlar beyin ve cinsel bölge arasında köprü görevi gören sinir sisteminin önemli bir rol üstlendiğini ifade ediyor. Sinir sisteminde oluşan hasarın özellikle ereksiyon olma ve boşalma gibi problemlere neden olabileceğini söyleyen doktorlar zevk sinirleri ismi verilen bölgelerde oluşabilecek sorunlara hassas davranılması gerektiğini belirtiyor.

Lokal sinir sorunları da cerrahi işlemler sonucunda gelişebilen problemler olduğu için beslenmeye, alkol alışkanlığına dikkat etmek gerekiyor. Sinirlere zarar veren hastalıklar cinsel birlikteki hazzı düşüren etmenlerden biri oluyor. Ne kadar uyaran olursa olsun ereksiyon olma kalitesi bu hastalıklardan ötürü zayıflıyor. Boşalma süresi de yine bu hastalıklara bağlı olarak değişebiliyor.

Gelişen teknolojiler, zayıflayan cinsel duyuları yeniden canlandırmak için işe yarıyor. Cinsel bölgedeki hassasiyeti ölçümleyen cihazlar bu hislerdeki azalmayı da tespit edebiliyor. Özellikle erkeklerde ölçümlemeler son derece faydalı olduğu için cinsel bölgedeki sinirleri canlandıracak yöntemler bireylerin cinsel hayatlarını da düzene sokuyor ve daha sağlıklı cinsel birliktelik imkanı sağlıyor.

Uzmanlar sinirleri korumak için B vitamini ve potasyum bakımından zengin besinleri tüketmenin önemli olduğunu vurguluyor. Bunun için yağsız et, ceviz, pirinç, yumurta ve yerfıstığı gibi besinlerin tüketilmesi oldukça önem taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı