Güzellik ve Bakım

Saçlarınızın Kabarmasını Engelleyecek Püf Noktalar

Kış aylarında kabaran saçlara sahipseniz bunu önlemenin pratik yollarını bulabilirsiniz. Evde şekil vermek için zaman harcadığınız saçlarınız dışarı çıktığında şeklini kaybediyorsa ve uğraşılmamış, bakımsız gözüküyorsa bazı ipuçları sayesinde bu görüntüyü engelleyebilirsiniz.

Saçınız Kendi Kendisine Kurun

Saçınızı kendi halinde kurutmaya bırakın. Kış aylarında ıslak saçla beklemek istemiyorsanız kurutma makinesi kullanırken sıcak hava yerine tercihiniz soğuk hava ayarını kullanmak olmalıdır. Bu sayede saçınıza daha fazla şekil vererek kurutabilirsiniz.

Serum Desteğiyle Saçınızı Besleyin

Saçlarınızın kabarmamasını istiyorsanız saçınızı ağırlaştırmanız önemlidir. Bunun için kabarma önleyici kremleri kullanabilir, aynı zamanda saçı besleyen serum ürünlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ilık Suyla Saçınızı Yıkayın

Sıcak su yerine ılık su tercih etmeniz saçınızda oluşacak kabarmayı önleyecektir. Böylece saçınıza daha kolay şekil verebilirsiniz.

El Kremi Hilesini Kullanın

Saçınızın kabarmasına engel olacak yöntemlerden biri de el kremidir. El kremini az miktarda saçınıza sürmek kabarmayı engelleyecektir.

Tarak Seçiminizi Ahşaptan Yana Kullanın

Plastik taraklar saçlarınızın daha çok kabarmasına neden olacağı için tarak seçimini ahşaptan yana kullanın ve bu sayede saçlarınızın elektriklenmesini önleyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı