Güzellik ve Bakım

Saçların Hızlı Uzaması İçin; Pirinç Suyu Uygulaması

Saçlarınızı daha hızlı uzatmak istiyor ve saç dökülmesinin önüne geçmek istiyorsanız pirinç suyunu kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Pirinç suyu içerisinde yer alan aminoasitler, saçların yeniden oluşmasına olanak tanırken saçların hızlı uzamasına da katkı sağlayacaktır. B, C ve E vitaminleri içeren pirinç suyunu kullanmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır.

Pirinç suyunu kullanmanın en pratik yollarından biri saçlarınızı yıkadıktan sonra pirinç suyu ile saçlarınızı tekrar yıkamanız olacaktır. Haftada minimum 2 kez uyguladığınız zaman saçlarınızda sonuçları kısa sürede görebileceksiniz.

Pirinç Suyunu Nasıl Elde Edeceksiniz?

Yarım su bardağı kadar pişmemiş pirinci durulayın. Yaklaşık 2-3 bardak suyla doldurulmuş bir kaba yıkanan pirinçleri yerleştirin ve bu suyun içerisinde pirinci 30 dakika boyunca bekletin. Suyu çeken pirinçleri daha sonrasında başka bir kaba alın.

Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra normal su ile şampuanı akıttığınıza emin olana dek durulayın. Ardından pirinç suyunu saçınıza dökün ve masaj yaparak suyu saçınıza yedirin. 20 dakika kadar saçınızda suyu bekletin ve ardından ılık su ile tamamen durulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı