Güzellik ve Bakım

Kuru Şampuanı Doğru Kullanın, Saçınızı Tehlikeye Atmayın!

Büyük bir kolaylık olarak sunulan ve son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen kuru şampuan, fayda sağladığı kadar bilinçli kullanılmadığında zararlarıyla da sorun yaratabiliyor. Özellikle kuru şampuanın sık kullanımı düzgün bir yıkama gerçekleştirilmediğinde saç diplerinde birikmelere neden olabiliyor.

Saç diplerinde oluşan birikmeler foliküllerin tıkanmasına neden olabileceği için zamanla bu sorun ilerleyebiliyor. Bunu önlemek için kuru şampuanın bilinçli kullanılması ve saçın ağırlığına göre yıkama süresinin belirlenmesi gerekiyor. Uzmanların çoğu saçı 2 kez şampuanlamanın yeterli geleceğini ancak saçı şampuandan arındırmak için durulamanın büyük bir öneme sahip olduğunu vurguluyor.

Kuru şampuan uygulayan kullanıcıların çoğu gerekenden daha fazla ürün uygulamakta ve şampuanın saçtaki yağı azaltmasını beklemektedir. Oysa ki kuru şampuan kullanımında, yağlı saç görünümünü azaltması için bir süre beklemek gerekir. Gerekenden fazla ürün uygulanması şampuanın daha işlevsiz hale gelmesine neden olabileceği gibi saçı da tehlikeye sokar. Fazla ürün saç diplerinde birikir ve zamanla saçların zayıflamasına, dökülmesine neden olabilir.

Kuru şampuanı rutininizden çıkarmak yerine sıklığını azaltmanız ve miktarını doğru ayarlamanız önemlidir. Uzmanlar 3 günde bir saçı su ve şampuanla yıkamanın şart olduğunu belirtmekte ve kuru şampuandan daha iyi verim almak için uygulamadan sonra taramaya hassasiyet göstermektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı