Faydalı Bilgiler

Kulak Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Kulağın içinde hissedilen basınç ya da çınlama gibi problemler, kişiyi gün içinde rahatsız eden önemli sorunların başında gelir. Bu nedenle kulak ağrısını geçirecek doğal yöntemlerin uygulanması bu kötü ağrının şiddetini hafifletecektir.

Sıcaklığın cildiniz için doğru olduğuna emin olduğunuz durumlarda sıcak kompres uygulaması yaparak kulak ağrısını hafifletmeniz mümkün oluyor. Kan akış hızını hızlandıran bu yöntem tahriş olan bölgeleri de yatıştıracaktır. Anti-bakteriyel bileşenlere sahip olan sarımsak da kulak ağrısına iyi gelen doğal ürünlerin başında gelir. Çiğ sarımsağın suyu kulak bölgesindeki ağrıyı dindirecektir. Sarımsak benzeri bir diğer anti bakteriyel özelliğe sahip olan soğan da kulak içindeki mikroorganizmaları öldürdüğü için kullanılabilir.

Genelde kulak kirini yumuşatmak için kullanılan zeytinyağı, kulak ağrısı için herhangi bir tedavi edici özelliğe sahip olmasa da kayganlaştırıcı etkisiyle iyi gelecektir. Bu nedenle yaklaşık 2-3 damla zeytinyağı uygulaması kulak ağrılarında kullanılabilir.  

Kulak ağrılarında iyileşme sürecini hızlandıran doğal çözümlerden biri de zencefildir. Rendeleyip suyu çıkarılan birkaç damla zencefil ağrı dinene kadar uygulanabilir. Ancak tüm bu doğal tedavileri uygulamadan önce ciddi bir sorun olup olmadığını öğrenmek için uzman doktor yardımı almak önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı