Güzellik ve Bakım

Kış Mevsiminde Kuru Ciltleri Nemlendirmenin Önemi

Soğuk havalarda, kuru ve hassas cildinizi korumak, nemlendirmek istiyorsanız daha çok çaba sarf etmeli ve ekstra özen göstermelisiniz. Kış mevsimini cildiniz için en zararsız şekilde atlatmak ve soğuk havaların olumsuz etkilerinden cildinizi korumak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken püf noktaları biliyor musunuz?

Cildinizi Nemlendirin ve Yağları Kullanın

Kuru cildinizi nemli tutmak için kış mevsiminin en önemli unsuru şüphesiz nemlendiricilerdir. Sıcak duş aldıktan sonra kullanacağınız nemlendiricilerin parfümsüz olmasına dikkat edin ve nemlendirme oranı yüksek olan ürünleri tercih edin. Böylece nemi hapsedebilecek ve uzun süreli kuruluk hissinden kurtulabileceksiniz.

Doğal yağlar da en az nemlendiriciler kadar cildinize nem kazandıracak ürünlerdir. Bu nedenle badem yağı, jojoba yağı, shea yağı ve mineral yağları cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Alkol İçeren Ürünlerden Uzak Durun

Parfüm ve alkol içeren yüz temizleyiciler, sabunlar, kuru cildinizi daha çok kurutacak ve cildin gerilmesine neden olacaktır. Bu nedenle parfümlü ve alkol içeren ürünlerden uzaklaşmak, cilt kuruluğunu engellemek için önemlidir.

Vücudunuzu nemlendirirken tek önemsediğiniz bölge yüzünüz olmamalıdır. Tüm vücudunuza nem takviyesinde bulunmalı ve bunun için vücut losyonlarını kullanmalısınız. Ayrıca omega-3 açısından zengin beslenmenin de cildinize iyi geleceğini unutmamalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı