Faydalı Bilgiler

Kas Kütlesini Arttırmak İçin Tüketebileceğiniz Besinler

Biçimli bir fiziğe sahip olmak için kas kütlesinin önemi oldukça büyük. Ancak protein ve gıda takviyesi olmadan da kas kütlesi kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Uzmanlara göre özellikle 6 sebze kas kütlesi kazanma konusunda yardımcı oluyor.

Önemli bir besin kaynağı olan maydanoz, bağ dokusunun büyümesine ve yenilenmesine yardımcı olduğu için kas kütlesini arttıran sebzelerin başında geliyor.  Salatalarda ve diğer sebze yemeklerinde kullanabileceğiniz maydanoz vücudunuzu şekillendirmek için işe yarayacak.

Nitrat ve antioksidan içeren pancar kas hücrelerindeki besini arttırıyor. Özellikle yoğun antrenman yapıyorsanız pancar tüketimi performansınızı ciddi derecede etkileyecek besinlerden biri olacaktır. Glutamin açısından zengin olan ıspanak da kasları güçlendiriyor ve kas fonksiyonlarının sürdürülmesi için gereken magnezyumu depoluyor.

Mikro sebzeler ve filizler, antienflamatuar ile dolu besinlerdir. Kas kütlenizi geliştirmeye yardımcı olan bu sebzeler kramp gibi ağrıların yok edilmesinde de işe yarayacaktır. Japonya kökenli tek hücreli yeşil alg cinsi olan klorella, ülkemizde pek bilinmese de kas kütlesi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Smoothielerin içerisinde kullanabileceğiniz bu kaynak vitamin ve amino asit içerir. Son olarak kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan arpa ve buğday çimi de meyve sularına kolaylıkla dahil ederek tüketebileceğiniz, kas kütlesini geliştirecek gıdalar arasındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı