Kadın Sağlığı

Kadınlarda Görülen Çilek Bacak Nedir?

Çilek bacak, kadınlarda bacak tüylerini aldıktan sonra ortaya çıkan kırmızı lekelenmelerdir. Bu küçük gözenekler estetik kaygılardan dolayı pek çok kadını rahatsız etmektedir. Ancak kolay çözümlerle bu lekelenmelerden kurtulmak mümkündür.

Pürüzsüz bacak her kadının hayalidir. Ancak bacak tüylerini aldıktan sonra çilek yüzeyi gibi pütürlü bacak görüntüsü kadınların güzelliklerinde önemsediği sorunlardan biridir. Çilek bacak sorunu olarak da bilinen problem kadınların çoğunda görülür.

Kıl köklerinde oluşan küçük kırmızılıkların ortaya çıkmasıyla kötü bir görünüme kavuşan bacakların sağlık açısından herhangi bir zararı olmasa da sadece estetik kaygılarla kadınların hoşuna gitmez. Özellikle yaz aylarında elbise ve şort gibi giysiler giymeyi engelleyen görüntüden kurtulmak için doğal yöntemler uygulanabilir.

Esmer şeker, çilek yüzeyi gibi görüntüye sahip olan bacakları pürüzsüz hale getirmek için iyi bir seçim olacaktır. Esmer şeker, aloe vera ve limon suyu karışımıyla yapılan peeling bu pürüzlü görüntüyü yok etmeye yarayacaktır. Aşındırıcı etkisi nedeniyle karbonat da evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler arasındadır. Ayrıca karbonat ciltteki koyu lekeleri de azaltacağından oldukça etkilidir.

Antioksidan maddeler açısından zengin olan yumurta akı gözenekleri sıkılaştırdığı için çilek görünümünü yok edecektir. Limon suyu karışımıyla kullanılabilecek yumurta akını yorgunluk önleyici etkisi de vardır. Bunlar dışında salatalık suyu ve hint yağı gibi maddeler de işe yarayacak yöntemler arasındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı