Faydalı BilgilerGenel Sağlık

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Kombinasyonları

Herkes kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermek için çeşitli diyet programları uygular. Ancak bazı yiyecekleri beraber tükettiğiniz zaman daha hızlı kilo verebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yiyecek Kombinasyonları

Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğiniz baharatlardan biri kırmızı biberdir. İçerisinde yer alan capsasin maddesi metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını da yardımcı olur. Antioksidan etkisi nedeniyle sizi hastalıklardan da koruyacak olan kırmızı biberi özellikle tavuk göğsü ile kullandığınız zaman kalorisi düşük bir öğün hazırlamış olursunuz. Kırmızı biber ve limonla hazırlayacağınız bu karışımı tavuk göğsünün üzerine sürüp fırında pişirdiğiniz zaman protein anlamında zengin, yağ yakımını hızlandıracak bir öğün hazırlamış olursunuz.

Tarçınlı ve fıstık ezmeli elma da doymamış yağ asitleri içerdiği için daha uzun süre tok kalmanıza yardım edecektir. Tarçının içerisinde yer alan polifenol bileşen uzun süre tok kalmanızın yanı sıra yağ yakımını da hızlandıracaktır.

Her sabah çay ve kahve yerine tüketeceğiniz nane limon çayı da hücre onarımınızı arttıracaktır. Yeşil çayın içerisine eklediğiniz birkaç damla limonla yağ yakımını hızlandırırken grip gibi özellikle kışın tehlikesi artan enfeksiyonlardan da korunmuş olacaksınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı