Güzellik ve Bakım

Hiçbir Cerrahi Müdahale Gerekmeden Mucizeler Yaratan Operasyon; Çene Dolgusu

Popülaritesini arttıran estetik operasyonları arasında en dikkat çeken uygulamalar hiçbir cerrahi müdahalenin gerekmediği operasyonlar oluyor. Özellikle masseter botoks ve çene dolgusu yarattığı değişimler ile son zamanların favori operasyonları arasında sayılıyor.

Çene Çizgisini Belirgin Hale Getirmek İçin Masseter Botoks Yöntemi

Çok kare ya da çok yuvarlak yüz şekline sahip olanlarda çene çizgisinin kaybolması rahatsız edici olabiliyor. Ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar yüz hatlarında değişiklik olmadığını gören kişiler çareyi bu operasyonlarda buluyor. Masseter botoks olarak adlandırılan basit ve ağrısız bu işlem sayesinde çene çizgisi daha belirgin bir hale getirilebiliyor.

Uzman doktorların uygulaması koşulu ile son derece güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz bu operasyon, sinirlerin aktivitesini geçersiz kılıyor ve kasları rahatlatıyor. Diş sıkma gibi problemleri olan kişilerin de tercih ettiği masseter botoks daha çok estetik amaçlı kullanılıyor.

Diğer tüm botoks operasyonları gibi zaman içerisinde etkisini kaybeden çene dolgusu operasyonu etkisini tam olarak 3 hafta içerisinde gösteriyor. Masseter botoks özellikle çene yapısından memnun olmayan ve yüzü kaba olan herkesin yaptırabileceği kolay bir uygulama. Ancak hamile kadınların yaptırması tavsiye edilmiyor.

Ortalama 10 dakika gibi kısa bir süreye sahip olan operasyonda iyileşme süreci de yok. Operasyonun hemen ardından günlük hayatınıza geri dönebiliyor ve bir ay içerisinde de çene estetiği etkilerini görmeye başlayabiliyorsunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı