Güzellik ve Bakım

Hacimli Kirpiklere Kavuşmak İçin Doğru Maskara Kullanımı

Uzun ve hacimli kirpiklere kavuşmak her kadının güzellik hayallerinden biridir. Ancak kirpiklerin yoğunluğu ve yapısı kişiden kişiye göre farklılık gösterdiği için ideal kirpiğe kavuşmak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Fakat birkaç tüyo ile hayal edilen kirpik görünümüne kavuşmak mümkündür.

Bakışları derinleştiren ve yüzün en önemli aksesuarlarından biri olarak kabul edilen kirpikler, yoğun bir görünüme sahip olduğunda göz makyajını da daha belirgin kılar. Bu nedenle gözleri çerçeveleyen kirpikleri hacimli hale getirmek ve bakışları güçlü kılmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz;

Maskarayı Çevirerek Açmaya Dikkat Edin

Maskara ucunu sürekli sokup çıkarmak ürünün hızlı kurumasına neden olabilir. Bu nedenle maskarayı çevirerek açmak fırça kullanımını daha pratik hale getirir.

Serumlardan Faydalanın

Kirpik serumları sayesinde hayal ettiğiniz yoğun kirpiklere kavuşabilirsiniz. Kirpik köklerini besleyerek uzamasına da yardımcı olan bu serumlar, bakışlarınıza derinlik ve güç katacaktır.

Kıvrımı Unutmayın

Kirpiklerinizin daha uzun gözükmesi için kıvrım eklemek önemlidir. Kirpik kıvırıcıları fön makinesi ile yaklaşık 10 saniye kadar ısıtıp uyguladığınız zaman daha gür gözüken kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Fırçanın Ucunu Kullanın

Maskarayı daha işlevsel kullanmak için doğru uygulama adımlarını bilmek önemlidir. Doğru maskara seçimini yaptıktan sonra kirpiklerinizin daha yoğun gözükmesi için maskara fırçasından faydalanabilirsiniz. Daha gür gözüken kirpik dipleri için fırçanın ucunu kullanın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı