Kadın Sağlığı

Genital Estetik Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital estetik ameliyatı evli ya da bekar olması fark etmeksizin tüm kadınların güvenle yaptırabileceği bir estetik operasyondur. Genital estetik ameliyatının öncelikli şartı 20 yaşını doldurmuş olmaktır. Gelişimin tamamlanmış olması bu estetiğin yapılması için önemlidir.

Bakire olanların da yaptırabileceği genital estetik operasyonunda kızlık zarı zarar görmez. Dudaklarda asimetri sorunu olan bakireler de kısa bir işlemle bu problemi çözebilecektir. Kısa süren bir operasyon olduğu için günlük yaşama geri dönmek de kolay olacaktır.

Cinsel haz problemi yaşayan kadınlar genital estetik operasyonlarından vajina daraltma işlemini sıklıkla uygulamaktadır. Ancak vajina daraltma operasyonu geçiren hastaların normal doğum yapması tehlikeli bulunduğundan sezaryan ile doğum yapmaları önerilir. Genital estetik operasyonları eriyen dikişlerle yapıldığı için ameliyat sonrasında dikiş aldırma işlemine gerek kalmaz. Vajina daraltma gibi işlemler için izin tamamen yok olması ve iyileşmenin sağlanması için uzmanlar evlenmeden 2 ay önce bu operasyonların yapılması gerektiğini söylemektedir. Yaklaşık 40 gün kadar yaranın iyileşmesi için cinsel ilişkinin kısıtlanması da önemlidir.

Genital estetiğin ardından cinsel ilişkide kendisini daha rahat ve güzel hisseden kadınlar ikili ilişkilerini daha başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Bu nedenle olası sorunlar ve estetik kaygılar için genital estetiği tercih etmek oldukça yararlıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı