Güzellik ve Bakım

Eylül Ayında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sonbaharın başlangıcı olan Eylül, iklim değişikliklerin kendini hissettirdiği aylardan biridir. Özellikle yağlanmaya ve akneye meyilli ciltlerde Eylül ayında bu problemler artış gösterebilir. İyotlu deniz suyu ve ultra viole ışınları gibi etkiler yazın problemli cilt yapısına sahip olanları rahatlatır. Ancak yağ üretiminin değiştiği yaz sonrası, akne ve yağlanmada artış olabilir.

Her mevsim farklı bir bakıma ihtiyaç duyan cildimizin Eylül ayında nem oranı düşer. Işıltısını kaybeden ve daha kuru, mat bir görünüme sahip olan cilt için hem günlük hem haftalık, hem de aylık bakım uygulamaları yapmak, cildin eski diriliğine kavuşmasını sağlayacaktır.

Akneli ve Yağlı Ciltlerin Eylül Ayı Cilt Bakım Ritüeli

Günlük Bakım: Günde iki kez cildi temizlemek ve gözeneklerde biriken kirleri arındırmak günlük temizlik ritüelinde oldukça önemlidir. Yağlı ciltlere uygulanan günlük tonikleme işlemi de gözenekleri sıkılaştırır. Son olarak mevsim geçişlerinde yapılanmaya ihtiyaç duyulan cilt için yapılandırıcı serumlar kullanabilirsiniz.

Haftalık Bakım: Haftada bir kez uygulanan peeling cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar. Daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme sahip cilt için haftalık peeling uygulaması önemlidir.

Aylık Bakım: Profesyonel uzmanlardan yardım alınarak yapılan aylık bakımlarda cilt problemini çözümleyen biyolojik yöntemler uygulanır. Bu sayede cilt leke ve izlerden arınabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı