Aşk ve İlişkiler

Evlilik Kararı Almadan Önce Bunları Düşünün!

Evlilik kararı almadan önce aklınızdaki soruları gidermek ve partnerinize karşı dürüst olmak isteyebilirsiniz. Bunun için kendinize ve partnerinize karşı sormanız gereken soruları açıklıkla sormalı ve bu yanıtlara göre kararınızdan emin olmalısınız.

Evlilik kararı almadan önce ilk sormanız gereken soru aile kavgalarıyla ilgili olacaktır. Çiftler Enstitüsü kurucuları, ilişkinin mükemmel olmasını sorunlara karşı getirdiği çözümlerde arıyor. Yani partnerinizin bir probleme nasıl yaklaştığı ve çözüm odaklı olup olmaması evlilik kararında belirleyici etmenlerden biri.

Evlenmeden önce çiftlerin çocuk sahibi olmakla ilgili düşüncelerini açıkça belli etmesi de son derece önemli. Partnerinizin çocuk isteyip istemediğini bilmeli ve aile planlamasında bu konuyu dürüstçe konuşmalısınız. Pek çok insan evlendikten sonra ev işleri konusunda nasıl bir rol üstleneceğini konuşmuyor. Ancak bu konu boşanmalara dahi sebebiyet verecek kavgalara neden olduğu için evlilik öncesi muhakkak konuşulması gereken konular arasında yer alıyor.

Eski sevgililer ya da eşler de evlilik için risk taşıyan faktörler arasında bulunuyor. Sağlıklı bir evlilik için partnerinizin sizden önce de bir yaşama sahip olduğu gerçeğiyle barışık olmanız gerekiyor. Ünlü boşanma avukatlarına göre borç ve para konuları da çiftleri boşanmaya götüren önemli faktörler arasında yer aldığı için evlilik öncesi muhakkak konuşulması gereken konular arasında. Partnerlerin gelirleri arasında ciddi bir fark olması evlilik kararını sorgulatan faktörler arasında.

Tarafların farklı mahremiyet alanlara karşı anlayışlı olması da oldukça önemli. Çiftler arkadaşlarıyla ayrı vakit geçirmeyi, yeni hobiler edinmeyi isteyebiliyor. Bu konuda dürüst olmak evlilikte sorun yaşamamak için ihmal edilmemesi gereken konuların başında geliyor. Çiftler ne kadar uyumlu olursa olsun partnerin ailesiyle sorun yaşamak, evliliği çıkmaza sokabilecek unsurlardan biri. Bu nedenle evlilik öncesi düşünülmesi gereken konulardan biri de partnerin ailesiyle anlaşıp anlaşamayacağınız oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı