Anne ve Bebek

Doğal Yollarla Hamile Kalmak İçin Doğal Beslenmek Önemli

2002 yılında yüzde 1 oranında olan kısırlığın günümüzde yüzde 19’lara çıkması, doğal yollarla anne baba olanların sayısını azaltıyor. Kısırlığa neden olan pek çok etmen sayılırken uzmanlar doğal yollarla hamile kalmanın önemine vurgu yapıyor.

Paketlenmiş gıdaların tüketiminin artması, teknolojinin gelişmesiyle elektromanyetik alana daha çok maruz kalmak, çevre kirliliği gibi pek çok etmen doğal yollarla gebe kalmayı engelleyebiliyor. Bu nedenle uzmanlar sağlıklı bir hayat benimseyerek yeme-içme alışkanlıklarına dikkat eden bireylerin doğal yollarla hamile kalabileceğini söylüyor.

Doğal yollarla anne baba olmak isteyenlerin işlenmiş tüm gıdalardan kendilerini uzak tutması gerekiyor. Aynı zamanda bedeni bataklığa dönüştüren kıvam arttırıcıları da çıkarmak gerekiyor. Spermlerin ve yumurtanın kalitesini bozan tüm bu besinler hücrelerin işlevini bozuyor. Kimyasal kir sperm sayısının azalmasına neden olurken döllenmenin gerçekleşmesini de engeller. Bu nedenle bedeni bu kirlerden uzak tutmak önemlidir. Beklemiş pet şişe sularını içmemek, paketlenmiş gıdaları azaltmak gibi önerilere uymak doğal yollarla hamile kalma ihtimalini arttırmaktadır.

Antioksidan açısından zengin olan canlı besinleri tercih etmek, vücudu onaracak ve atıkları uzaklaştıracaktır. Günlük beslenmenize ekleyeceğiniz antioksidan içeren besinler sayesinde genel sağlığınızda da iyileşmeler olacaktır. Baharatların da önemli olduğunun altını çizen uzmanlar doğal yollarla hamile kalmak için omega 3’ün alınmasını gerektiğini söylemektedir. Hücre duvarını onaran omega 3, gebe kalmak açısından önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı