Güzellik ve Bakım

Daha İnce Bir Yüz İçin Yüz Egzersizi Yapın

Spor yaparak ya da bir diyet programı uygulayarak vücuttan kilo vermek mümkün oluyor. Ancak yüzden nasıl kilo veriliyor? Yüzü inceltecek bazı yöntemlerle daha ince ve estetik gözüken bir yüze sahip olabilir, yüzünüzü zayıflatabilirsiniz.

Yüz egzersizleri yapmak, yüzü inceltmenin en bilinen yöntemlerinden biri. Ancak bu egzersizlere başlamadan önce yüz kaslarınızı ısıtmanız gerekiyor. Öncelikle vücudunuzu dik konuma getirmelisiniz. Bu egzersizleri ayakta ya da oturarak yapabilirsiniz. O, E, A ve I harflerini ağzınızı iyice açarak söylemeniz yüz kaslarınızı ısıtmanıza yardım edecektir.

Doğru nefes almak da yüz egzersizlerinin önemli noktaları arasındadır. Üç kere burnunuzdan nefes alarak ağzınızdan nefes verdikten sonra yanak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bunun için derin derin nefes aldıktan sonra yanaklarınızı şişirin ve kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi 30 kez tekrar edin ve 3 set yapın.

Nefes egzersizine devam etmek için yanak kası çalıştırma hareketinin tam tersini yapabilirsiniz. Yanaklarınızı bu kez içeri çekerek japon balıklarına benzemeye çalışın. Bu egzersizi de 30 kez tekrar edin ve 3 set yapın. Ayrıca elmacık kemiklerinizin yukarı doğru kalkık durmasını istiyorsanız bol bol gülümseyin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı