Güzellik ve Bakım

Daha İnce Bir Yüz İçin Yapılabilecek Egzersizler

Yanakların ince görüntüsü daha zayıf ve narin bir görüntüye sahip olmanızı sağlarken son yıllarda özellikle kadınların ince yüz trendini benimsediği biliniyor. En trend estetik operasyonlardan biri olarak da yanak estetiği popülerliğini gün geçtikçe arttırıyor. Ancak estetik operasyonlara gerek kalmadan egzersiz yaparak da yüzü inceltmenin yolları bulunuyor.

Ördek dudak hareketi: Yanakların ana kaslarını çalıştıran bu hareket dudakları büzüp kapatıp açma eylemine dayanıyor. 15 dakika boyunca her gün tekrarladığınız bu hareket yanaklarınızın incelmesini sağlayacak.

Balık dudak hareketi: Çocuklukta yaptığımız hareketlerden biri olan balık dudak hareketini yaparken önemli olan kafanızı arkaya doğru eğerek çenenizle tavana uzanmanızdır. 15 kez tekrarladığınız bu hareket 10’ar saniye yapmanız yeterlidir.

Dudağı sağa sola esnetmek: Dudaklarınızı hem sağa hem sola esneterek yamultmanız da boyun kaslarını çalıştıracak hareketlerden biridir.

Gülümsemek: Gülümseyecekmiş gibi ağzınızı açarken üst dudağınızla üst dişlerinizi kapatmaya çalışın. Bu hareket esnasında parmaklarınızla elmacık kemiklerinizi yukarı doğru itin.

Çene hareketi: Alt çenenizi mümkün olduğu kadar üst tarafa doğru oynatın ve bu hareketi ortalama 10 kez tekrarlayın.

Gözlerinizi kapatın: Gözlerin sıkıca kapatılması yanak yağlarını yakan hareketlerden biridir. Bu nedenle yaklaşık 3 saniye boyunca gözlerinizi sıkıca kapatarak bu hareketi de ortalama 10 tekrar yapmanız işe yarayacaktır.

Öpücük verin: Bir sağa bir sola öpücük atmak dudak kaslarını çalıştıracaktır.

Ağız açıp kapama hareketi: Dilinizi alt dişlerinize yasladığınız zaman ağzınızı mümkün olduğu kadar çok açın. Yüz kaslarını çalıştıran bu hareket yüzün incelmesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı