Güzellik ve Bakım

Burnun Yapısını Bozmadan Estetik Ameliyatı Yapmak

Yeni cerrahi yöntemlerle kemerli burun yapısına sahip olanları, anatomiyi bozmadan düzeltmek mümkün oluyor. Burun sırtı koruyucu cerrahi ismi verilen bu yöntem dünyanın pek çok farklı bölgesinde estetik operasyonlarda uygulanıyor.

Yakın bir zamana kadar burun estetiği için teknolojinin yeterli olmadığını söyleyen uzmanlar günümüzde gelişen teknoloji ve ekipmanlarla artık bu işlemlerin yapılmasının kolaylaştığını söylüyor. Gelişen cerrahi sistemlerle burnu kemersiz hale getirmek için burnun tabanı kullanılıyor. Bu işlem sayesinde burnun kıkırdak ve kemik yapısı bozulmuyor.

Bu Yöntemin Avantajları Neler?

Burun sırtı koruyucu cerrahi yöntemin en önemli avantajlarından biri, işlem sırasında cilt kaldırılmadığı için şişlik olmamasıdır. Burun sırtı korunur ve yabancılaşma hissi minimuma indirilir. Operasyon sırasında sinir kesilmediği için his kaybı olmaz ve burun ucuna karşı hassasiyet oluşmaz.

Burun sırtı koruyucu cerrahi operasyonda ameliyat süresi diğer operasyonlara kıyasla daha kısadır. Çünkü burun kemerini yok etmek için yaratılan deformasyonun tamiriyle uğraşılmaz. Burna törpü yapılmadığı için göz çevresinde morluk oluşmaz ya da çok hafif oluşur. Ameliyat sonrasında burnun çatısının çökme ya da yamulma ihtimali yoktur.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı