Anne ve Bebek

Bebeklerin Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildi hassas olan bebeklerin saç bakımına da özen göstermek ebeveynlerin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Hassas ve kırılgan saçlara sahip olan bebeklerin saç bakımı temelde oldukça basittir. Ebeveynler bebekleri için nötr bir şampuan kullanmalı ve bebek saçının hassas bakım gerektirdiği unutulmamalıdır.

 Bebekler iki-üç günde bir yıkanabilir. Çabuk alerjik reaksiyon gösterebilecek bebeklerin cildi için uygun ürünleri seçmek önemlidir. Kozmetik mağazalarında satılan ürünler bebekler için uygun olmayacaktır. Bu ürünler paraben içerdiğinden bebeğinizin cildini tahriş edebilecek ve zararlı kimyasallar bebekte farklı sorunların oluşmasına zemin hazırlayabilecektir. Ebeveynler bebekleri için yüksek kaliteli organik ürünleri tercih etmelidir.

Eğer bebeğin kafa bölgesinde yağlı, kabuklu ve pullu lekeler varsa bunun tedavisi için nötr şampuanlar kullanabilir, yumuşak fırçalarla bebeğinizin saçını tarayabilirsiniz. Yaralar döküldüğünde saçların dökülme ihtimalini unutmamalı ve bunu önlemek adına bebeğin saçlarına zeytinyağı ile masaj yapabileceğinizi bilmelisiniz.

Banyodan sonra bebeğinizin saçlarını kurutmaya dikkat etmeli, saçlarının açılması için doğal yağlar sürmelisiniz. Saç kırılmasına neden olmamak için toka ve benzeri aksesuarları ilerleyen dönemlerde kullanmak önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı