Anne ve Bebek

Bebeklere Uygulayabileceğiniz 4 Farklı Masaj Türü

Biriken stresten kurtulmak için ihtiyaç duyduğumuz masaja en az bizler kadar bebekler de ihtiyaç duyar. Bunun için uygulayabileceğiniz 4 farklı masaj sayesinde bebeğinizi canlandırabilir, gazını çıkartmak için yardımcı olabilir, kabızlık ya da kolit sorununun önüne geçebilirsiniz.

Bebeklerin Kabızlığını Önleyen Masaj

Bazı bebekler erken yaşlardan itibaren kabızlık problemine sahip olabilir. Ona yardımcı olmak için öncelikle sırt üstü yatağa yatırmanız ve elinize bir miktar sıcak yağ almanız gereklidir. Ardından nazik dokunuşlara bebeğinizin karnına masaj yapabilirsiniz. Ancak masajın odak noktasının bebeğinizin karnının alt kısmı olmasına özen göstermelisiniz.

Bebeğinizi Canlandıran Masaj

Bebeğin kol ve bacaklarına masaj yapmak motor gelişimini destekleyecek unsurlardan biridir. Bu masajı yaparken annenin konforu da önemlidir. Ayrıca arka planda rahatlatıcı bir müzik masajın etkisini arttıracaktır.

Bebeğinizin Gazını Çıkartmak için Uygulayabileceğiniz Masaj

Bebekleri uyutmayacak noktaya getiren gaz problemi için sırt üstü yatırdığınız bebeğinizin göbek deliğinin üzerine avuç içlerinizi koyun. Hafif hareketlerle ellerinizi yukarı ve aşağı hareket ettirin.

Bebeğinizin Kolit Sorununu Çözmek İçin Yapabileceğiniz Masaj

Bebeğiniz kolit sorunu yaşıyorsa, sık sık rahatsızlığı nedeniyle kendisini huzursuz hissedebilir ve ağlamaya başlar. Bunu gidermek için sırt üstü yatırdığınız bebeğinizin karnına ellerinizi koyun ve saat yönüne doğru küçük hareketlerle ovalayın. Bunu yaparken bebek yağı ya da kremleri kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı