Faydalı Bilgiler

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Çok sayıda faydası kanıtlanan arı sütü özel gıdalar arasında gösterilen ve uzmanların da kullanılmasını desteklediği besinler içerisinde yer alıyor. Özellikle son yıllarda büyük bir ilgi gösterilen arı sütü, farklı hastalıklar için şifa kaynağı olarak da kullanılabiliyor.

Son beş yıl içerisinde kişi başı tüketim oranını arttıran bal antibiyotik etkisinden dolayı hem yetişkinlerde hem de çocuklarda oldukça faydalı oluyor. Tıpta tamamlayıcı tedavilerde kullanılan arı ürünleri bebek bekleyen çiftlerin de umudu oluyor.

Arılarda olduğu gibi insanlarda da doğurganlığı arttırdığı söylenen arı sütü pek çok araştırmaya da konu oluyor. İçerisinde bulunan propolisin insan sağlığına faydasını açıklayan uzmanlar ayrıca anti bakteriyel etkisini de vurguluyor. Geleneksel tıpta kanser tedavisinde de kullanılan arı sütü, destekleyici bir besin olarak kullanılıyor.

Doğal arı sütü almanın önemine vurgu yapan uzmanlar güvenilir yerlerden satın alınırsa ancak tedaviye etki edeceğini de söylüyor. Çin tıbbında da kullanılan arı sütü riski en aza indirgemek için güvenilir bir kaynaktan alınmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı