Güzellik ve Bakım

2019 Yılının Trendi; Badem Göz Estetiği!

Çarpıcı bakışlar her kadın ve erkeğin güzellik algısını etkileyen unsurlardan biridir. Özellikle sağlıklı gözaltlarına, iri ve yukarı doğru çekik göz yapısına sahip olanlar estetik anlamda başarılı bir profil çizdiği için göze hoş geliyor. Son zamanlarda Hollywood ünlülerinde sıklıkla rastladığımız badem göz estetiği, bu yıla damga vuran estetik operasyonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırıyor?

Badem göz uygulaması, diğer estetik uygulamalarının aksine daha çok 25 yaşından küçük olanların tercih ettiği bir operasyon. Gençler arasında 2019’un en trend estetik uygulamalarından biri olan badem göz ameliyatı 3-4 senelik ya da 6-8 senelik kalıcılık sağlıyor.

Badem göz ameliyatı nasıl yapılıyor sorusu için aslında operasyonun saç derisi kısmında gerçekleştiğini söylemek mümkün. Yeterli sayıda saçlı derinin çekilmesi ve kalın ipler atılması sonucunda gerçekleştirilen bu operasyon lokal anesteziyle yapılıyor. Sadece 15-20 dakikalık süren bu operasyon aynı zamanda asimetrik problemleri de ortadan kaldıran bir tedavi şekli olarak kullanılıyor.

Badem göz estetiği gözün daha iri gözükmesini sağlarken bakışların da çok daha anlamlı ve derin gözükmesini sağlıyor. Makyajla verilmeye çalışılan bu ifade özellikle kadınların ilgisini kazandığı için bu operasyonu yaptıranların çoğunun kadın olduğunu söylemek de mümkün.

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırıyor?

Kişinin estetik anlayışına göre değişen bu operasyon yapı itibariyle daha çok düşük göz yapısına sahip olan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Badem göz operasyonu sırasında yapılan askılama işlemi beğenilmezse geri alınabildiği için riskleri fazla olan bir uygulama olarak görülmüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı